Jak zarabiać w Internecie? – Google Adsense

Zarabianie w Internecie już chyba nikogo nie dziwi, a przynajmniej nie powinno. W sieci można znaleźć bardzo dużo przykładów na to, jak ludzie potrafią utrzymywać się ze swojej działalności w Internecie. Wiele osób chce zacząć przygodę z zarabianiem w sieci, lecz nie wie od czego zacząć i co zrobić, by nie wpaść w zbędne umowy czy też przysłowiową „minę”. W tym artykule dowiesz się jak zarabiać w Internecie poprzez Google AdSense.

Rozpoczęcie swojej działalności w Internecie to dobry pomysł, ponieważ dochody z sieci mogą być ciekawym dodatkiem do pensji lub też może się to przerodzić w całkiem dochodowy biznes. Jedyne co potrzebujesz to pomysł na siebie w Internecie, parę złotych na rozruch (50zł w zupełności wystarczy), oczywiście chęci oraz dobra motywacja.

Zacznijmy od tego, że musisz posiadać swoją stronę internetową (stwórz własną stronę lub bloga). Może to być cokolwiek, jeśli jesteś programistą możesz napisać swój serwis i tam umieszczać reklamy Google AdSense lub możesz utworzyć bloga i zarabiać nie tylko na reklamach z Google AdSense ale również na treściach sponsorowanych. Na to drugie przyjdzie jeszcze czas, gdyż sponsorzy nie przyjdą od tak sobie.

Załóżmy że zainteresował Cię temat pisania bloga. Jesteś ekspertem w dziedzinie sprzętu komputerowego i chcesz tworzyć na ten temat artykuły. Wykup jakiś podstawowy pakiet hostingowy oraz domenę, tak byś zyskał(-a) nieco na wizerunku oraz sprawiał wrażenie profesjonalisty. Ludzie rzadko kiedy wracają na blogi, które nie posiadają własnej domeny lub treści na nich nie są publikowane w miarę regularnie. Staraj się unikać darmowych hostingów, ponieważ te są często zapychane denerwującymi reklamami lub celowo spowalniają Twoją stronę, co odstrasza Twoich użytkowników.

Posiadasz już swojego bloga i jesteś gotowy opublikować swój pierwszy artykuł. Warto umieścić w nim reklamy, aby zyskać kilka złotych za swoją pracę. W tym celu musisz zarejestrować się do programu Google Adsense. Cały proces jest bardzo łatwy, jeśli posiadasz konto Google to omija Cię cały proces rejestracji konta, pozostaje Ci tylko weryfikacja.
Weryfikacja odbywa się w bardzo prosty, lecz niestety niezbyt szybki sposób. Istnieją jej dwa etapy: wpłata kwoty mniejszej niż 1$ od Google na wskazane przez Ciebie konto bankowe, w celu upewnienia się, że wynagrodzenia będą trafiać na Twoje konto bankowe, natomiast drugi etap to weryfikacja, która polega na wysłaniu listu na Twój adres zamieszkania kodu PIN, który należy wprowadzić w wyznaczonym do tego miejscu.

Kolejny etap to zgłoszenie swojej strony do programu AdSense. Tutaj czeka na Ciebie kolejna weryfikacja, tym razem strony WWW, czy nie zawiera ona zakazanych treści i czy jest zgodna z zasadami Google. Po udanej weryfikacji możesz przejść na stronę AdSense, utworzyć swoją pierwszą reklamę np. In-Article, skopiować przygotowany przez Google skrypt na swoją stronę (dla WordPress wystarczy wkleić skrypt w bloku HTML w artykule lub innym miejscu na stronie). Po pewnym czasie reklamy zaczną pojawiać się we wskazanych miejscach.

Cenne wskazówki zarabiania w Google AdSense.

Twoje zarobki są uwarunkowane wieloma czynnikami. Najważniejszy z nich to kliknięcia w reklamy i ruch na Twojej stronie internetowej. Pamiętaj, że nie możesz w swoich treściach nakłaniać użytkowników do klikania w reklamy ani samemu klikać w nie, ponieważ grozi to zablokowaniem konta AdSense na stałe. Wszystko musi odbywać się naturalnie bez żadnej ingerencji z Twojej strony.

Nie warto też zalewać swojej strony nadmierną ilością reklam. Na jeden artykuł dwie reklamy wystarczą. Nadmiar reklam zniechęca użytkownika do korzystania z Twojej witryny i daje mu wrażenie, że jest na Twojej stronie tylko po ty, aby dać Ci zarobić. Nie dopuść nigdy do takiej sytuacji.

Po zapoznaniu z tym artykułem możesz rozpocząć swoją przygodę z zarabianiem w Internecie. Wystarczy tylko chcieć i być regularnym w tym co się robi. Zyskasz nie tylko korzyści materialne, ale gdy będziesz pisał(-a) wartościowe treści to zyskasz sobie sympatię swoich użytkowników i będziesz mieć fanów.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *