Jaka przeglądarka dla web developera?

Na początku swojej kariery, początkujący programista podejmuje szereg ważnych dla niego decyzji. W przypadku web developera są to: jakie środowisko programistyczne wybrać oraz jaką przeglądarkę internetową wybrać do tworzenia stron internetowych. W tym artykule zajmiemy się tą drugą kwestią. A więc jaką przeglądarkę powinien wybrać web developer?

Internet od czasu tzw. „wojny przeglądarek” ma podzielone opinie. Wiele programistów twierdzi, że jedynym słusznym narzędziem dla programisty to Firefox inni zaś twierdzą że Chrome. Ja dziś wygłoszę swoją opinie, z którą nie wszyscy muszą się zgadzać, natomiast myślę że jest ona najlepsza i najbardziej uniwersalna dla wszystkich tych grup.

Najważniejsza zasada programisty, który tworzy strony internetowe to jest to, że jego produkt musi działać maksymalnie niezawodnie na wszystkich popularnych przeglądarkach, czyli na Chrome, Firefox, Opera, MS Edge itd.
W takim wypadku najlepiej jest mieć zainstalowane najnowsze wersje wszystkich tych przeglądarek, tak aby móc sprawdzać jak wyświetla się na nich strona, natomiast jako podstawowe narzędzia pracy używaj tego co najbardziej ułatwia Tobie pracę i na czym najbardziej komfortowo Ci się pracuje.

Wiele przeglądarek ma swoje własne, wbudowane narzędzia programistyczne ułatwiające debugowanie kodu. Wybierz tą przeglądarkę, którą znasz najbardziej, ponieważ nie będziesz tracić czasu na szukanie i zgłębianie „tajników” nowej przeglądarki.

Ja korzystam z przeglądarki Chrome, jako przeglądarki na co dzień i w niej też tworzę, jednakże swoje strony testuje na wszystkich wyżej wymienionych przeglądarkach, gdyż takie są standardy i profesjonalizm tego wymaga.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *