Tworzenie mapy XML witryny internetowej.

Mapa strony w formacie XML to przydatna rzecz, jeśli chcesz pomóc robotom wyszukiwarek internetowych szybciej zaindeksować swoją stronę internetową. Tworzenie mapy strony internetowej ręcznie jest żmudne i trudne dla początkującego programisty, dlatego w sieci dostępnych jest wiele darmowych generatorów map XML. Zatem jak utworzyć mapę strony w formacie XML? O tym jest ten artykuł.

W Internecie dostępnych jest wiele darmowych generatorów map XML. Wystarczy wpisać w dowolnej wyszukiwarce frazę „Sitemap XML generator”, a wyskoczy całkiem sporo wyników z witrynami oferującymi darmowe tworzenie mapy strony internetowej. Ja testowałem już kilka z nich i najbardziej do gustu przypadł mi generator od www.xml-sitemaps.com. Jest on szybki, dokładny i w 100% darmowy. Ponadto wygenerowany już plik sitemapy można pobrać na dysk i wrzucić go na serwer, gdzie następnie po podaniu do niego ścieżki w Google Search Console boty mogą rozpocząć indeksowanie.

Cały proces jest bardzo prosty, wystarczy udać się na stronę dowolnego generatora (ja posłużę się wymienionym wyżej), a następnie podać adres URL swojej witryny (pamiętaj aby usunąć znaczniki nofollow i noindex ze stron, gdzie chcemy aby były one indeksowane). Po krótkiej chwili powinien zostać wygenerowany plik XML z sitemapą. Teraz pozostaje go tylko pobrać, wrzucić na serwer za pomocą FTP, a ścieżkę do niego podać w Google Search Console lub innym narzędziu do wgrywania sitemapy dla wyszukiwarek.

Cały ten proces trwa bardzo niewiele, a dzięki temu zabiegowi można bardzo przyspieszyć proces dodawania strony do wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu zadbasz o wysoką pozycję swojej strony internetowej oraz zyskasz pewność że wszystkie podstrony zostaną zaindeksowane przez roboty, jeśli tylko mają ustawione prawidłowe znaczniki meta dla robotów wyszukiwarek.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *