Unity na MacBook Air – Czy to ma sens?

Zanim jeszcze kupiłem swojego pierwszego MacBooka, zadawałem sobie pytanie, czy Unity na MacBook Air ma jakikolwiek sens? W końcu jest to maszyna nieprzeznaczona do grania, a ponadto MacBook Air służyć miał głównie do celów domowych. A więc jak ma się Unity na MacBooku Air?

Nerwowo czekając, aż Unity pobierze się na moim komputerze, rozmyślałem jaki błąd mi wyrzuci w momencie uruchamiania programu albo jak bardzo program będzie mi klatkował. Wszystko wyjaśniło się w momencie, gdy Unity się pobrało i zainstalowało.

Okazało się, że program działa prawidłowo, ma wszystkie funkcje, które dostępne było w wersji Windowsowej, a ponadto wcale mi nie klatkuje i nie zawiesza się. Co prawda ja tworzę głównie gry mobilne, które są mniej wymagające niż pełnoprawne gry 3D z wielkimi mapami, ale przypuszczam że i w tym środowisku ten komputer się odnajdzie. Możliwe, że może on się lekko zawiesić na naprawdę wielkich obszarach w 3D. Ciężko jest mi powiedzieć dokładnie, bo nigdy nie tworzyłem takich dużych projektów w Unity.

Mogę natomiast z czystym sumieniem powiedzieć, że Unity na Macbook Air działa wyśmienicie, tworząc gry mobilne. Jedyne w co musiałem się uzbroić, by normalnie korzystać z tego programu to myszka i dysk zewnętrzny (na pliki projektu). Niestety wspaniały MacBookowy gładzik nie sprawdza się w Unity.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *